Zdjęcie właścicieli firmy

 Art And Craft  to galeria sztuki, w której tworzymy niepowtarzalne meble, tapety, obrazy, repliki antyków najwyższej jakości i przedmioty użytkowe, będące owocem naszych fascynacji sztuką barokową i rokokową. To w przepychu, oryginalności i elegancji pałaców weneckich, rzymskich czy paryskich odnajdujemy inspirację. Przedmioty czy malarstwo, które w oryginale oglądać można jedynie w muzeach, u nas nabędziecie Państwo w formie świetnych kopii. W ten sposób coś absolutnie nieosiągalnego nawet na rynkach antykwarycznych, pojawia się w domach naszych Klientów. Nasze meble  wykonujemy na współczesnych włoskich stelażach wysokiej jakości, o detalu rzeźbionym ręcznie, będących replikami  mebli XVIII-wiecznych. Malujemy je ręcznie, złocimy i postarzamy. Posługujemy się dawną metodą weneckich ebenistów XVII i XVIII w., polegającą na nakładaniu wielu warstw malatury, co czyni powierzchnię mebla bogatą, niemal trójwymiarową. Metoda ta jest bardzo praco- i czasochłonna, ale znacząco podnosi wartość mebla. To odróżnia nasze wyroby od mebli funkcjonujących na polskim rynku. Każdy mebel jest inny, niepowtarzalny, o wysokim poziomie artystycznym. Tkaniny, które stosujemy to żakardy, jedwabie i tapiserie. Z szerokiego wachlarza modeli dostępnych w naszej Galerii możecie Państwo stworzyć własną unikatową kolekcję. Zapraszamy więc każdego kto kocha przedmioty kunsztowne i wyjątkowe, kogo urzeka atmosfera i blask dawnych rezydencji.
Założycielka Galerii, Judyta Badowska, jest historykiem sztuki. W 1997 r. ukończyła studia w Katedrze Historii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. W roku 2003 ukończyła studia doktoranckie na macierzystym kierunku, specjalizując się przede wszystkim w historii architektury Łodzi okresu Ziemi Obiecanej. Jako wykładowca prowadziła szereg zajęć z zakresu historii sztuki i architektury, meblarstwa i sztuki użytkowej oraz historii ubioru.
Pasją właścicielki od długiego czasu jest projektowanie i urządzanie historycznych wnętrz. Za osobisty sukces poczytuje sobie rewitalizacje budynków przy ul. Tuwima 31 w Łodzi, nazwanych przez łodzian Londyńską Kamienicą ( mieści się tu siedziba Galerii Art and Craft).